OG Ekipmanları

OG Önden Mekanizmalı Devre Kesici

Epoksi izoleli 3 adet kutup muhafazası SF6 Gazı ile doldurulmuş olup sızdırmazlıkları ömür boyu garanti edilir.

Gaz dolu kutup epoksi muhafazalarının patlamaya karşı güvenilirliği, alt kapak üzerinde bulunan emniyet membranı ile sağlanmıştır. 

Kumanda mekanizması, levye kullanılarak el ile veya motor ile kurulabilir. Kurulmuş mekanizma kapama ve açma için birikmiş enerjiye sahiptir. Kapama ve açma işlemleri yakından butonlar ile veya uzaktan bobinler ile yapılabilir.

Devre kesicilerin önden ve yandan mekanizmalı seçenekleri vardır.

AÇIK ve KAPALI pozisyonları için 4NA + 4NK veya 6NA + 6NK yardımcı kontak seçenekleri opsiyonel olarak seçilebilir.

OG Dahili / Harici Tip Sigortalar

OG Yüksek Kesme kapasiteli sigortalar ile 36 kV gerilim sınıfında cihaz ve tesislerinizi, kısa devrelerin kötü etkilerine karşı emin olarak koruyabilirsiniz.

OG Sigortalarının çeşitli tipleri olmakla birlikte, daha güvenli ve ekonomik olduklarından AKIM SINIRLAYICI tipleri bütün dünyada tercih edilmektedir. Bu tipler tamamen kapalı bir sistemde sessiz çalışır. Fonksiyonunu yerine getirirken dışarıya alev veya gaz taşması olmaz. Bu nedenle filtre, alev hücresi, özel ventil vs gibi ek cihazlar gerektirmez.

Harici Tip Seksiyoner

Ayırıcılar, 36 kV’a kadar gerilimi olan dağıtım şebekeleri için uygundur. Orta ve yüksek gerilim sistemlerinde devre yüksüz iken açma kapama işlemi yapabilen cihazlardır. İki çeşitleri var, Harici ve Dahili Tip. Normal, Topraklı, Sigortalı ve Sigortalı Topraklı diye dört kategoriye ayrılır. Ayırıcılar, üç kutuplu ve bütün kutupları ortak bir kumanda mekanizması ile kumanda edilen, duvara veya düşey bir düzleme monte edilebilecek yapıdadır. Ayırıcılar gerilim altında açılıp kapatılabilir, yük altında kesinlikle açılıp kapatılamaz. EFO markalı ayırıcılar TS EN 62271-102 standartına uygun olarak ve ISO 9001-2000 güvencesiyle üretilmektedir.

Polimer Seksiyoner – Orta Gerilim Ayırıcısı

Orta ve yüksek gerilim sistemlerinde hat akımı kesildikten sonra yüksüz durumda devreyi açma kapama yapabilen ve açık konumda bir ayırma aralığı oluşturan şalt cihazlarıdır. İletim hattında akım varken açma kapama manevrası yapamazlar. Ayırıcıların yüksüz durumdaki devreyi açmasındaki amaç devreyi izole ederek güvenli bir şekilde çalışma imkanı sağlamaktır. 36 kV, 24 kV, 12 kV üretim alternatiflerimiz bulunmaktadır.

Orta Gerilim Polimer Komposit Zincir İzolatörler

HC Serisi Orta Gerilim Polimer Komposit Zincir İzolatörler

Bu tip polimer izolatörler orta gerilim dağıtım enerji nakil hatlarında kullanılırlar. Deniz ve endüstriyel kirliliğin yüksek olduğu bölgelerde hidrofobik özelliğinin yüksek olması sayesinde daha iyi yalıtım sağlaması, kompozit izolatörün delinmez tip olması, montaj kolaylığı, porselen izolatöre ve cam izolatöre oranla daha hafif olması gibi avantajlarından dolayı tercih edilmektedir.

  • 36 kV 40 kN
  • 36 kV 70 kN
  • 36 kV 100 kN

Tüm tip ve dizayn testleri yurtdışı akredite laboratuvarlarda başarı ile gerçekleştirilmiştir.

Polimer Parafudrlar

OG parafudrlar dağıtım ve istasyon sistemlerinde, transformatörleri ve diğer şebeke elemanlarını, atmosferden ve işletme koşullarından kaynaklanan aşırı sistem gerilimlerine karşı korumak için kullanılmaktadır.

Metal Oksit tip atlama aralıksız parafudrlar, normal işletme geriliminde enerji sistemine olumsuz etkisi olmayan ancak şebekedeki tipik dalgalanmalarda olası hasara meydan vermeyecek şekilde tasarlanmışlardır. Atlama aralıksız parafudrların bu özelliği yüksek değişkenlik gösteren metal oksit dirençlerin gerilim-akım karakteristiklerinden kaynaklanmaktadır. Bu değişkenlik özelliğ SiC parafudrlara nazaran çok daha yüksektir.

  • 3 – 45 kV DM (Sınıf 1, 5kA) Silikon Polimer Mahfazlı Metal Oksit Parafudrlar
  • 3 – 45 kV DH (Sınıf 1, 10kA) Silikon Polimer Mahfazlı Metal Oksit Parafudrlar
  • 3 – 45 kV SL (Sınıf 2) Silikon Polimer Mahfazlı Metal Oksit Parafudrlar
  • 3 – 45 kV SM (Sınıf 3) Silikon Polimer Mahfazlı Metal Oksit Parafudrlar
Başa dön